1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na opał do naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na diecezję i seminarium
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których zgłaszamy w zakrystii.
  3. W tym tygodniu w kancelarii parafialnej można dokonywać nowych rezerwacji w ławkach.
  4. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego /MB Gromnicznej/. Na Mszy poświęcenie gromnic. W to święto przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Przed kościołem zbiórka do puszek na siostry klauzurowe.
  5. Dzieci i młodzież zapraszam w każdy czwartek o godz.17:00 na msze świętą szkolną
  6. W piątek wspomnienie św. Błażeja, orędownika chorych na gardło.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i jego obejścia. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 proszę Parafian z ul. Powstańców str. prawa
  8. Nauki przedmałżeńskie dla par które pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszej parafii bądź pochodzą z naszej parafii będą odbywać się w kościele:
    • I: 25.02.2023; 11.03.2023 o godz. 14:00 lub
    • II: 18.03.2023; 1.04.2023 o godz. 14:00

Rekolekcje parafialne

Czcigodni Bracia i Siostry!

Ks. Proboszcz zaproponował mi w ubiegłym roku poprowadzenie i wygłoszenie rekolekcji w Waszej parafii. Na początku chciałbym się wytłumaczyć, czemu taki temat rekolekcji? «Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię». (Mk 1, 15). Te cztery krótkie zdania Jezusa, to Jego autentyczne słowa, którymi rozpoczął swoją publiczną działalność. Czas Wielkiego Postu jest szczególnym czasem słuchania, albo lepiej wsłuchiwania się w głos Jezusa. A szukanie Jezusa oznacza gotowość wyjścia w Jego kierunku, wyjścia czasem poza swój świat, utarte schematy, aby zrezygnować ze swoich dróg i wejść na nowo na tę drogę Jezusowej Ewangelii. To czas, by na nowo Jezusa wpuścić do naszych domów z darem Jego Miłości, by na nowo i w pełni Jego miłość zagościła, zadomowiła się w naszych rodzinach. Czy nie po to jest Wielki Post i rekolekcje?

Dlatego bardzo serdecznie chciałbym Was Wszystkich zaprosić na rekolekcje wielkopostne i życzyć błogosławionych owoców, odnowienia duchowego dla Wszystkich Parafian.

ks. prałat Grzegorz Kadzioch

REKOLEKCJE – PARAFIA NMP Królowej Różańca Świętego BORONÓW

Termin: 18.02 – 22.02.2023

„Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże,
nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. (Mk 1, 15)

18.02.2023 (sobota)

17.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.02.2023 (niedziela) „Czas się wypełnił”

«A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni» (Ef, 2,4)

• 7.00, 9.00, 10.35, 15.30 Msze św. z nauką rekolekcyjną
  • Nieszpory – 15.00.

20.02.2023 (poniedziałek) - „Bliskie jest królestwo Boże”

«Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie… Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca». (Jr 29, 11.13)

• 8.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
  • 14.00 Msza św dla chorych – Pozwól mi Panie zestarzeć się jak chrześcijanin.
  • 17.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

Po wieczornej Mszy św. Nauka stanowa dla mężczyzn - Jak złe rzeczy mogą się zdarzać dobrym ludziom?

21.02.2023 (wtorek) - „Nawracajcie się” - Dzień pokuty i pojednania

«Albowiem tak mówi Pan Bóg, Święty Izraela: W nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności leży wasza siła». (Iz 30, 15)

• 7.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
  • 14.00 Odwiedziny Chorych
  • 17.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną.

Po wieczornej Mszy św. Nauka stanowa dla kobiet - Kobieta kapłaństwo serca.

22.02.2023 (Środa Popielcowa) - „i wierzcie w Ewangelię”

«Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy». (Hbr 11, 1)

• 7.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
  • 9.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
  • 17.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
  • 19.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

Po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla młodzieży - Nikt cię nie potępił? Nikt Panie…

Okazja do spowiedzi godzinę przed ranną i wieczorną Mszą św.