Bractwo Różańcowe
  1. Do Bractwa Różańcowego może należeć każdy człowiek, który przez modlitwę różańcową chce stać się szczególnym czcicielem Maryi - Matki Jezusa.
  2. Rodzice mogą wpisać do "BR.R" swoje dzieci, pod warunkiem, że sami włączą je w modlitwę różańcową - w stopniu dostosowanym do wieku i możliwości dziecka.
  3. Szczególnie cennymi członkami Bractwa Różańcowego są ludzie chorzy, którzy przez swój krzyż niesiony w duchu wiary, stoją zawsze blisko Jezusa.
  4. Forma i czas przyjęcia do Bractwa:

- Uroczystego przyjęcia dokonuje się w dzień odpustu MB Różańcowej.

- W sposób zwykły przyjmuje się w miesiącach: maj i październik.

- Z upoważnienia promotora Bractw Różańcowych - ks. Stanisława Kałdona (OP), członków do BR.R przyjmuje miejscowy proboszcz.

- Nowy członek BR.R. otrzymuje "Dyplom BR.R".

1. Obowiązki członka Bractwa:

- Odmówić w ciągu jednego cały różaniec (4 części)

- Włączyć się czynnie w duchu odpowiedzialności za Kościół w życie Parafii.

- Żywe uczestnictwo w Mszy Św. w 1. sobotę miesiąca i dzień fatimski, jako czas formacyjny.

1. Intencje modlitewne BR.R.:

- Intencje za Ojca Świętego i Kościół

- Intencje parafialne i osobiste

- Modlitwa w intencji obrony życia nienarodzonego

- Modlitwa o dobrą śmierć.

1. Kierunki rozwoju Bractwa:

- Duchowe zaplecze akcji katolickiej

- Włączenie w katolickie stowarzyszenie rodzin

- Włączenie w katolickie stowarzyszenie młodzieży

1. Treści prawne, teologiczne i liturgiczne "BR.R" są zawarte w dziele: "Pobożność Maryjna i jej rola..." O. Stanisława Kałdona (OP) dołączonym do archiwum parafii.