Triduum 2020

Drodzy Parafianie

W najbliższych dniach przeżywać będziemy w niecodziennych okolicznościach Wielki Tydzień, czas celebracji Męki i Śmieci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Sytuacja epidemii koronawirusa zapewne napełnia serca większości Parafian lękiem o zdrowie swoje i bliskich. Sytuacja zapewne jest trudna i poważna, nieraz niezrozumiała, szczególnie dla młodszych pokoleń. Nie traćmy jednak nadziei. W duchu ufności w Bożą opatrzność wierzę, że Bóg w miłosierdziu swoim wysłucha naszych modlitw i przywróci zdrowe i spokojne czasy.

Na tę chwilę pragnę podać kilka informacji dotyczących naszego życia religijnego. Nadal, w trosce o zdrowie, obowiązuje wszystkich zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek ceremoniach religijnych przeżywanych we wspólnocie w kościele. Wszystkie ceremonie Wielkiego Tygodnia odbędą się przy zamkniętym kościele bez fizycznego udziału wiernych. Zachęcam do jak najgłębszego uczestnictwa w tych ceremoniach w gronie rodziny obserwując przebieg liturgii transmitowanych przez media. W Wielkim Tygodniu nie będzie poświęcenia palm w Niedzielę Palmową, nie będzie też Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, nie będzie adoracji krzyża i Bożego grobu. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Przypominam, że do odwołania zawieszona jest spowiedź w konfesjonale. W tym roku nie będzie też procesji rezurekcyjnej. Nasz parafialny kościół jest otwarty codziennie od godz. 9.00 do godz. 18.00 a w czasie Triduum Paschalnego będzie otwarty do godz. 17.00.  Jeszcze tak niedawno nikt z nas nie mógł sobie wyobrazić, że tak będziemy przeżywać te wielkie tajemnice naszego odkupienia.  Wierzę jednak gorąco, że i w tej sytuacji trudnego doświadczenia Bóg wyprowadzi dobro. Zawieszona jest tegoroczna uroczystość I Komunii Św. Zapewne, w porozumieniu z rodzicami, będzie przeniesiona na inny termin. Nie zostały jeszcze podjęte żadne decyzje dotyczące tegorocznych święceń kapłańskich a przecież nasza wspólnota z radością czeka na tę uroczystość i na Prymicje w naszej Parafii. Nadal zawieszone są wszystkie bierzmowania w naszej diecezji. W sercach wielu wierzących zrodził się „głód Boga”, tęsknota za Mszą Św. za spowiedzią i Komunią Św. za możliwością pójścia do kościoła.  Trudny to czas i trudne decyzje, które z bólem w sercu podejmuje Ks. Biskup i kapłani. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych duszpasterzach. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy modlitewnie i finansowo wspierają naszą Parafię czyniąc przelewy na konto parafialne. Nie prosiłem o te ofiary a mimo to jest wśród naszych Parafian wielu wrażliwych dobrodziejów, którzy zauważyli, że parafie pozbawione są wszelkich kolekt a przecież muszą funkcjonować. Gdyby ktoś chciał wesprzeć naszą parafię finansowo to można to uczynić przelewem na konto parafialne nr 43828810142001000008280001.

Internetowa strona parafialna na dzień dzisiejszy jest jedyną drogą kontaktu księdza z Parafianami. Dlatego zachęcam do kontrolowania bieżących wiadomości zamieszczonych właśnie na stronie parafialnej. Przypominam, że kancelaria obsługuje petentów tylko drogą telefoniczną /tel. 34 3539337/.

Życzę wszystkim, aby w tych trudnych chwilach, aby wraz ze zmartwychwstaniem Pana naszego Jezusa Chrystusa, w każdym z nas w sposób szczególny zmartwychwstał nowy człowiek, pełen miłości, wrażliwości, dobroci. Nie gaśmy nadziei. Bądźmy otwarci na potrzeby bliźnich. Życzliwością i podporą bądźmy z tymi, których dotknęło zarażenie się tym jakże niebezpiecznym wirusem. Szczególną troską obejmijmy tych, którzy na skutek zarażenia stracili swoich bliskich a zmarłych, których niejednokrotnie znaliśmy osobiście polecajmy Bożemu miłosierdziu. Dzisiejsze trudne czasy uczą nas, że tyko to ma prawdziwą wartość i tylko miłość liczy się w oczach Boga i otaczających nas ludzi. W tych trudnych czasach bądźmy piękną, Bożą wspólnotą wzajemnej życzliwości.

Ks. Proboszcz

Please publish modules in offcanvas position.